Мати–водиця — усьому цариця.
Волочиське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства
« Джерело» засновано у 1980 році шляхом від’єднання від Волочиського комбінату комунальних підприємств. До 1992 року було безпосередньо підпорядковано обласному підприємству «Хмельницькводоканал».
В результаті реорганізації, згідно рішення районної ради № 92 від 25 березня 1992 року підприємство стало комунальною власністю міста і підпорядковане безпосередньо Волочиській міській раді. Згідно рішення виконкому Волочиської міської ради № 239 від 26.04.2008 року, Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 07.09 2009 року Волочиське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства « Джерело» перейменовано на Волочиське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства « Джерело».
Серед питань, що є основними сьогодні для забезпечення повноцінної життєдіяльності міста, є надання послуг по водопостачанню та водовідведенню як населенню так і іншим споживачам міста.
Характеризуючи підприємство зазначимо , що працівники підприємства обслуговують сьогодні 72 км. водопровідних мереж міста. Загальна довжина каналізаційних мереж складає більше 32,7 км.
Серед 7400 абонентів підприємства – населення, бюджетні установи, промислові та інші організації райцентру. Така кількість споживачів постійно вимагає безперебійної роботи підприємства. Адже щодоби місто споживає близько 3,3 - 3,8 тис. м. куб. питної води, на міські каналізаційні очисні споруди перекачується така ж кількість стічних вод ( зворотніх вод).
Сьогодні підприємством для забезпечення міста водою у межах водозабору
«Північний», що біля річки Збруч експлуатується чотири артезіанських свердловини, кожна з яких глибиною 120 м. За роботою артсвердловин здійснюється постійний лабораторний контроль з боку фахівців підприємства та Волочиської районної СЕС. Слід зазначити, що вода яка подається у міську мережу відповідає санітарним нормам і правилам. За цим постійно слідкують у акредитованій лабораторії з контролю якості питної води, що розташована на водопровідній насосній станції другого підйому.
Саме цей виробничий підрозділ комунального підприємства – водопровідна насосна станція другого підйому питної води - і є сьогодні основним для повноцінної і безперебійної подачі питної води по місту. Сьогодні ж на цій станції постійно є резерв води об’ємом 3,6 тис.м.куб. Тут же ж проводять і її очищення та знезараження харчовим гіпохлоридом натрію. За допомогою насосних агрегатів вода подається споживачам.
Слід зауважити, що не стоїть на місці і технологічне переоснащення підприємства . За допомогою міського бюджету та силами підприємства у 2008 – 2011 роки підприємством закуплено та встановлено три насосних агрегати фірми «WILO» та систему автоматичного контролю подачі питної води споживачам у машинному залі водопровідної станції другого підйому, у 2009 році побудували та ввели в експлуатацію каналізаційну насосну станцію № 3, у 2010 році закупили та встановили два каналізаційних насосних агрегати у машзалах каналізаційної насосної станції № 2 і головної каналізаційної станції. Восени 2010 року зробили очищення від мулу на двох біоставках на каналізаційних очисних спорудах міста, зробили промивку та перезавантаження одного аерофільтра біологічної очистки стічних вод. В 2011 році добудовано та введено в експлуатацію станцію знезалізнення питної води. У всіх свердловинах замінено насосні агрегати на більш продуктивніші та економічніші. У 2012році за кошти міського бюджету підприємством було придбано вантажний автомобіль та проведено його переобладнання у сучасний каналопромивочний . Всі ці заходи дають змогу економити близько 35- 40 %, у порівнянні з минулими роками, недешевої сьогодні електроенергії за звичного ритму роботи.
Постійно проходить на підприємстві модернізація та оновлення діючих мереж водопостачання та водовідведення міста. У 2012 році було замінено майже 450 м.п. аварійних магістралей водопроводу та каналізацій , побудовано нових 720 м.п. водопровідних і каналізаційних мереж.
Слід зазначити, що ці роботи проходять паралельно із заміною технологічного обладнання, арматури, пожежних гідрантів, оглядових колодязів.
Каналізаційні насосні станції №2,№3 та головну, що розташовані на вулиці Короленка та Семибратова переведено в автоматичний режим роботи.
Для оперативного реагування на аварійні ситуації на мережах на підприємстві у повній готовності постійно працюють без вихідних бригади аварійно-відновлювальних робіт по каналізації та водопроводу.
Болючим питанням сьогодення є стан розрахунків споживачів за надані їм послуги. Шкода, що певна частина споживачів байдуже ставиться до сплати за водопостачання та водовідведення. Адже борги споживачів, щиро і відверто кажучи, - це біда підприємства.
А ще хочеться щоб споживачі розуміли, що ціни за надані послуги підприємством постійно контролюються та погоджуються з Хмельницькою обласною інспекцією з контролю за цінами, Антимонопольним комітетом, Товариством по захисту прав споживачів з отриманням висновку щодо їх економічного обґрунтування.
Колектив Підприємства із 90 чоловік сумлінно виконує свої обов’язки, прикладає максимум зусиль щодо покращення наданих послуг, бо всі знають, що вода – це джерело життя людини . І як говорить народна мудрість:
Мати–водиця – усьому цариця.