Волочиське КП ВКГ "Джерело"

Каналізаційні насосні станції і каналізаційні мережі Волочиського КП ВКГ "Джерело"


На балансі ВКП ВКГ «Джерело» знаходиться чотири КНС

• Головна каналізаційна насосна станція вул. Семибратова;
• Каналізаційна насосна станція №2 вул. Короленка;
• Каналізаційна насосна станція №3 вул. Семибратова
Начальник КНС і каналізаційних мереж Волочиського КП ВКГ "Джерело"
Начальник КНС і каналізаційних мереж Волочиського КП ВКГ “Джерело”
Сторожук Олександр Володимирович

Протяжність каналізаційних мереж міста (головні колектора, вулична  каналізаційна мережа, внутрішньо квартальна  та внутрішньо дворова мережа) становить 33.02 кілометра, з них є аварійних та ветхих 26.77 кілометра. Установлена пропускна спроможність каналізаційних мереж міста становить 4,6 тис. м3 за добу.

Балансова належність підприємства починається з першого колодязя внутрішньо дворової каналізаційної мережі. Після чого стоки самотічною внутрішньо дворовою та внутрішньо квартальною мережею потрапляють на КНС №2,3,4.

Каналізаційні насосні станції в свою чергу перекачують насосними агрегатами СМ -150-125-315/4 на головну  каналізаційну насосну станцію, а відповідно головна  каналізаційна насосна станція насосними агрегатами 2СМ -250-200-400 напірним колектором перекачує каналізаційні стоки на каналізаційні очисні споруди міста.

Головна каналізаційна насосна станція. Вул. Семибратова.
Бригадир – Любар Микола Миколайович

Головна Каналізаційна насосна станція (КНС). Волочиське КПВКГ "Джерело"

Приміщення головної каналізаційної насосної станції побудовано згідно типового проекту із круглої в плані підземної частини та прямокутної наземної частини. Підземна частина насосної станції розділена на дві половини – з однієї сторони машинне відділення, а з іншої приймальне відділення для приймання та накопичення стічних вод.
Об’єм приймального резервуару становить 166 м3.

Перекачування стічних вод на каналізаційні очисні споруди відбувається по чугунному напірному колектору діаметром 400 мм. Для перекачування стічних вод в машзалі насосної станції встановлено два насосних агрегати марки СД 450/22,5, N= 75,0 кВт (один робочий, один резервний ). Щодоби перекачується в середньому до 4 500 м3 стічної води .

У надземній частині знаходиться теплогенераторна, трансформаторна підстанція, щитова, де встановлено два трансформатори ТМ потужністю 160 кВА. Середньодобова витрата електроенергії становить 454 кВт.

Волочиське КПВКГ "Джерело"

Обслуговуючий  персонал складається із чотирьох робочих змін:

  • електромонтер по ремонту електроустаткування – 1 чол;
  • оператор на решітках – 4 чол;
  • машиніст насосних установок – 3 чол;
  • підмінний машиніст насосних установок – 1 чол.

Для обігріву приміщення, в зимовий період,  використовується газовий котел КС-20. Відповідальними за газове устаткування на обєкті є оператори на решітках з доплатою до заробітньої плати , згідно наказу по підприємству. За середню добу в опалювальний сезон використовується 12-24 м3 природнього газу.

Каналізаційна насосна станція №2. Вул.Короленка.
Бригадир – Довгань Миколайович Васильович.

Волочиське КПВКГ "Джерело"

Приміщення каналізаційної насосної станції №2 побудовано згідно типового проекту із круглої в плані підземної частини та прямокутної наземної частини. Підземна частина насосної станції розділена на дві половини – з однієї сторони машинне відділення, а з іншої приймальне відділення для приймання та накопичення стічних вод.
Об’єм приймального резервуару становить 33,0 м3.

Перекачування стічних вод на головну каналізаційну насосну станцію відбувається по чугунному напірному колектору діаметром 300 мм, протяжністю 2000 м. Для перекачування стічних вод в машзалі насосної станції встановлено два насосних агрегати марки СМ 200-150-500/4,
N= 55,0 кВт (один робочий, один резервний). Щодоби в середньому перекачується до 1500 м3 стічної води.

Волочиське КПВКГ "Джерело"

У надземній частині знаходиться щитова із пультами керування насосними агрегатами та теплогенераторна. На прилеглій до насосної станції території знаходиться будівля трансформаторної підстанції, де встановлено два трансформатори ТМ потужністю 160 кВА. Середньодобова витрата електроенергії становить 140 кВт.

Волочиське КПВКГ "Джерело"

Обслуговуючий  персонал складається із чотирьох робочих змін:

  • електромонтер по ремонту електроустаткування – 1 чол;
  • оператор на решітках – 4 чол;
  • машиніст насосних установок – 3 чол;
  • підмінний машиніст насосних установок – 1 чол.

Для обігріву приміщення, в зимовий період,  використовується газовий котел КС-20. Відповідальними за газове устаткування на обєкті є оператори на решітках з доплатою до заробітньої плати, згідно наказу по підприємству. За середню добу в опалювальний сезон використовується 12-24 м3 природнього газу.

Каналізаційна насосна станція №3. Вул. Семибратова.

Відповідальний – машиніст насосних установок
Петльований Микола Миколайович