Як рідко ми замислюємося над звичними для нас речами. А буває, що їх значення для нас неможливо переоцінити.
Наприклад - вода.

Вода повсюди навколо нас – у водоймах та підземних джерелах, у краплях дощу, у листі соковитої трави, в овочах та фруктах. Вона наповнює життям усе на землі.

Зараз питна вода доступна нам у будь-яку хвилину, навіть із дому не треба виходити. Ми в будь-який час можемо зварити каву, попрати, помитися, прибратися.

Спробуємо розібратися яку ж воду п’ють жителі нашого міста.

Водозабір «Північний» знаходиться у північно-західній частині міста Волочиська за міським озером, в межах якого експлуатується 4 артезіанські свердловини, (Артезіанська свердловина — бурова свердловина, яку пробурено для експлуатації підземних вод, причому вода якої піднімається від водоносного горизонту під природним тиском) кожна з яких глибиною 120 метрів.

За допомогою потужного обладнання вода подається на водопровідну насосну станцію другого підйому (ВНС – ІІ знаходиться біля музею «Бойової слави») , де проходить технологічний процес знезалізнення ( видалення з води надлишкової кількості заліза) та знезараження. Знезараження питної води проводиться за допомогою гіпохлориду натрію і подається в мережу з вмістом залишкового хлору не більше 0,5 мг / дм, що відповідає усім чинним нормам . Вміст залишкового хлору контролюється погодинно з відміткою про це у відповідних журналах.

Для видалення з питної води надмірного вмісту заліза на території ВНС–ІІ працює станція знезалізнення.

Вода, яка подається у міську мережу відповідає усім санітарним нормам і вимогам ДСанПІН 2.2.4- 171 – 10, за цим постійно ведеться контроль працівниками лабораторії з контролю якості питної води.

Лабораторія атестована державним підприємством “Хмельницький науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”, їй видано свідоцтво про атестацію № 18 – 092 “ Х” – 12, яке чинне до 21 травня 2015 року. Лабораторія здійснює лабораторні дослідження з артсвердловин № 1,2,3,4, ФОБів № 1,2,3,4 до очистки та після очистки, резервуарів № 1,2 та розвідної мережі міста згідно графіку відбору проб води, який затверджений керівником підприємства та погоджений Головним Державним санітарним лікарем Волочиського району.

Щоб мешканці міста могли постійно користуватись якісною питною водою безперебійно працюють насоси, споживається електроенергія. За всім цим процесом цілодобово залучено велика кількість робітників .

Ми не звикли економити воду – можемо відкрити кран й вилити значно води більше, ніж нам потрібно. А якби ми жили десь у Африці, де людям доводиться щодня проходити декілька кілометрів до колодязя, щоб напоїти свою родину, наше ставлення до споживання води змінилося би.

Варто розуміти, що така проста і звична речовина як вода – насправді скарб, якому ми завдячуємо існуванням. Тому треба берегти її.

Волочисьці! Бережіть воду!!!