Ціни на електроенергію зростають

Ціни на електроенергію зростають

Розмір тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення залежить від фактичних витрат підприємства , зокрема , в значній мірі  від  вартості спожитої електроенергії, яку підприємство використовує для підйому води та забезпечення роботи каналізаційних мереж.

Вартість електричної енергії становить 19 % в структурі тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Ріст ціни електроенергії невідворотно впливає на ріст тарифів.

Закупівлю електроенергії  Волочиське КП ВКГ «ДЖЕРЕЛО» здійснює на електронному майданчику «Prozorro» – тип закупівлі «Відкриті торги». Переможцем закіпівлі визнано ТОВ «Хмельницькенергозбут», яке фактично являється монополістом на ринку постачання електроенергії. Тільки з грудня 2020 р. ціна постачальника ТОВ «Хмельницькенергозбут» зросла до 3,29 грн./кВт,  з 1 січня 2021р. зросла  до 3,65 грн./кВт (що на  28% більше в порівнянні з груднем 2020 року). З 1березня 2021 р. до 3,80 грн./кВт  (на 39% більше в порівнянні з груднем 2020 року).

Крім того, з 1 січня зростають мінімальна заробітна плата (на 20%) та прожитковий мінімум   (на 3,3%). Це також позначиться на тарифі на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, адже зарплата та соціальні відрахування у ньому складають близько 43%.

Електроенергія, заробітна плата з нарахуванням  на фонд оплати праці є основними показниками які формують вагому частину собівартості послуг.

Запитання та уточнення можна надсилати  на адресу:

  • КП ВКГ «Джерело» (м.Волочиськ, вул.Уральських танкістів 36 А, тел.: 4-03-11;  0674809913);
  • На електронну адресу КП ВКГ «Джерело» djerelo_vol@ukr.net