Знову підвищення ціни на електроенергію

Неприємним подарунком до Нового року стало підвищення цін на енергоносії для комунальних підприємств на 30%. Така тарифна політика негативно позначається на їхній фінансовій діяльності та змушує їх переглядати тарифи на комунальні послуги.

Так,  електрична енергія є однією із основних складових тарифу на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення та складає 19%. А тому розмір тарифу на послуги напряму залежить від її зростання.

З грудня 2020р. ціна постачальника ТОВ «Хмельницькенергозбут» зросла до 3,29 грн./кВт, з 1 січня 2021р. зростає до 3,65 грн./кВт (на 28% більше, ніж до грудня). Однак, закупівля електричної енергії у 2021 році для Водоканалу – це досить довгий та клопіткий процес (подача пропозицій, оскарження). Для підприємства це відбувається у вигляді відкритих торгів. ВКП ВКГ «Джерело» дану процедуру розпочало ще 21 грудня 2020р. , заявивши планову ціну 3,50 грн./кВт, що на 6,4% більше попередньої ціни. На даний час остаточну ціну постачальником не встановлено.

Крім того, з 1 січня зростають мінімальна заробітна плата (на 20%) та прожитковий мінімум   (на 3,3%). Це також позначиться на тарифі на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, адже зарплата та соціальні відрахування у ньому складають близько 43%.

Електроенергія, заробітна плата з нарахуванням і відрахуванням до зарплати є основними показниками які формують вагому частину собівартості послуг.

На даний час на підприємстві прораховується, яким буде економічно обґрунтований тариф у 2021 році, проте поки не стане зрозумілим за якою ціною куплятимуть на ринку електроенергію, остаточного варіанта немає.