Показники лічильників

Оголошення

Нормативи питного водопостачання розробленні у відповідності до Закону України «Про житлово - комунальні послуги»

Читати далі »Шановні громадяни! Урядом внесено зміни до державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг.

Читати далі »
    

    

    

    

    


Порядок встановлення вузлів комерційного обліку.

24.11.2018

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!

2 серпня 2017року набрав чинності ЗУ “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” від 22.06.2017р.№2119 - VIII (із змінами від 07.06.2018р.№2454-VIII).

      Реалізація цього Закону є важливою передумовою для забезпечення в державі обов'язкового 100% обліку  водопостачання. Це дозволить об'єктивно здійснити розрахунок послуг, які були спожиті споживачами.

    Загалом передбачено обов'язкове встановлення:

- вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових) приладів обліку холодної води для житлових будинків;

- та вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників) для обліку індивідуального обліку споживання води.

     Вузлами  комерційного обліку (загально будинковими лічильниками) мають бути оснащенні всі нежитлові та житлові приміщення до 2 серпня 2019року. Встановлення вузлів комерційного обліку зобов'язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж у строк вказаний у цьому Законі. Витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку, відповідно Закону, відшкодовуються споживачами послуг холодного водопостачання, а також власниками (співвласниками) приміщень шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку ( ч.6 ст.3 Закону).

       Порядок встановлення вузлів комерційного обліку:

Оператор зовнішніх інженерних мереж  не менше, як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбачено ЗУ «Про комерційний облік…» та наказом від 05.06.2018р.№ 129 Про затвердження Методики визначення розміру внесків за встановлення,обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподіл між споживачами комунальних послуг…(див. посилання Методика). В свою чергу власник (співвласник) будівлі протягом двох місяців має правоповідомити оператору зовнішніх інженерних мереж про:

   - згоду встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

   - намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;

   - намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Якщо власник (співвласник) заяву зробив, але не виконав свої обіцянки, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку проводить оператор  зовнішніх інженерних мереж. При цьому, якщо власник (співвласник) не дає згоди або створює перешкоди встановленню вузла комерційного обліку, оператор зовнішніх інженерних мереж, до яких приєднана будівля, може вимагати встановлення судом сервітуту щодо частини будівлі. У такому разі порядок відшкодування витрат на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку не змінюється. Важливим є те, що після встановлення, вузли комерційного обліку стають власністю співвласників будинку і саме вони відповідають за його збереження і цілісність обладнання.

Якщо власник будинку сам встановлює лічильник - він не сплачує зазначений  внесок. Оператор зовнішніх інженерних мереж, виконавець комунальної послуги, що здійснює розподіл обсягів комунальних послуг, зобов’язані приймати вузли комерційного обліку, встановлені відповідно до вимог цього Закону, на абонентський облік протягом 14 календарних днів, про що складається відповідний акт.

    Скільки буде коштувати встановлення будинкового лічильника для споживача? Обслуговування вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність», (див. посилання ЗУ «По метрологію…»). Щоб встановлений лічильник належно функціонував, необхідно постійно підтримувати його в робочому стані, а за потреби замінити. Тобто обслуговування лічильників включає в себе огляд, опломбування, розпломбування, періодичну повірку (у т.ч. демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання і навіть охорону та страхування (за згодою власників/співвласників будівлі). Також оператори зовнішніх інженерних мереж зобов’язані формувати і підтримувати в наявності обмінний фонд вузлів комерційного обліку. Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами шляхом сплати внесків виконавцю комунальної послуги.

Розмір внесків за заміну вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі. Водночас закон пропонує стандартну розстрочку платежу по-квартально на п’ять років або будь-який інший термін, за погодженням сторін.

Розмір внесків за обслуговування (вузлів комерційного обліку визначається окремо для кожної будівлі із розрахунку на один рік, для складової витрат на повірку ділиться на строк міжповірочного інтервалу.

Для будівель, де налічується два та більше споживачів, внески за заміну та обслуговування вузлів комерційного обліку розподіляються за методикою визначення розміру внесків та їх розподілу між споживачами, затвердженою центральним органом виконавчої влади. Для цього буде створено окремий рахунок кошти з якого будуть використанні виключно в цілях комерційного обліку.

    Вузол комерційного обліку буде служити для здійснення порядку розрахунків,тобто за весь обсяг води спожитої в житловому будинку. Розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами у будівлях оснащених  вузлами комерційного обліку, проводиться між усіма споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку ст.10 ч.1 ЗУ «Про комерційний облік…». Саме для цього і використовуватимуться квартирні (розподільні) лічильники. Тобто, якщо виникає різниця в обсягах між комерційним лічильником і між розподільними то така різниця розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб,які фактично користуються такою послугою.

    У разі, якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене вузлами розподільного обліку, загальний обсяг спожитої у будівлі питної води також розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами  ст.10 ч.3; 3 «Про комерційний облік…».

    У разі, якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку питної води, а частина - не оснащена, обсяг спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі питної води (крім обсягу тих споживачів,які  приміщення оснащені вузлами розподільного обліку) розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами ст.10 ч.3; 4«Про комерційний облік…».

 

   Волочиське КП ВКГ « Джерело»  рекомендує: насамперед всім споживачам міста (квартири яких не оснащені лічильниками) 100%  встановити індивідуальні прилади обліку (розподільні). В свою чергу ми готові почути та обговорити Ваші запитання, пропозиції, зауваження та побажання за т. 3-58-81; 0673842314; та за ел.адресою: djerelo_vol@ukr.net. Більш детальна інформація знаходиться на сайті водоканалу: www.djerelovol.info

Посилання на нормативні документи: